Dzienny Dom Pobytu „Senior+”
w Sandomierzu
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
Program Wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025
Edycja 2024, Moduł II
Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Pobytu Senior+
KWOTA DOFINANSOWANIA: 54 432,00zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 318 156,00 zł
DATA PODPISANIA UMOWY – 05.06.2024r.
Realizacja Programu „Senior+”, edycja 2024, moduł II pozwoli na utrzymanie dotychczasowych standardów funkcjonowania placówki tj. Dziennego Domu Pobytu SENIOR+ mieszczącego się w Sandomierzu przy ul. Baczyńskiego 2b. Dzienny Dom Pobytu SENIOR+ w Sandomierzu czynny jest przez 5 dni w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku po 8 godz. dziennie (40 godz. tygodniowo), w godz. 7.00 do 15.00. Dzienny Dom Pobytu Senior + działa w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu i przeznaczony jest dla 14 osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej, wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Realizacja powyższego zadania pozwoli zapewnić seniorom szeroko rozumiane wsparcie w tym prowadzenie zajęć aktywizujących, prozdrowotnych i integracyjnych co przyczyni się do zwiększenia ich aktywności w życiu społecznym i integracji ze społecznością lokalną. Dzienny Dom Pobytu dzięki realizacji ww. zadania będzie zapewniał szeroką ofertę zajęć ze specjalistami tj. psychologiem, fizjoterapeutą, pielęgniarką, terapeutą zajęciowym czy trenerem fitness podczas których zrealizowane będą usługi w zakresie: aktywności ruchowej lub kinezyterapii, edukacyjne, kulturalne, rekreacyjne i opiekuńcze.
W Dziennym Dom Pobytu Senior+ powyższy zakres oferowanych zajęć w szczególności obejmie:
-zajęcia utrzymujące sprawność intelektualną m.in. ćwiczenia pamięci, gry towarzyskie,
-zajęcia podtrzymujące i rozwijające sprawność ruchową tj. zajęcia fitness, ćwiczenia gimnastyczne,
- zajęcia rozwijające zainteresowania tj. zajęcia manualne, warsztaty muzyczne,
- zajęcia integracyjne i aktywizujące społecznie tj. wyjścia do kina, wycieczka, udział w imprezach organizowanych na terenie miasta, wspólne spotkania z dziećmi z sandomierskich przedszkoli oraz Świetlicy Środowiskowej. W Dziennym Domu Pobytu SENIOR+ będą organizowane również spotkania okolicznościowe tj, Walentynki, spotkanie Wielkanocne, Wigilia oraz spotkania z przedstawicielami różnych instytucji i służb pomocowych m. in. z policjantami, ratownikiem medycznym czy przedstawicielami straży pożarnej. Seniorzy korzystający z Dziennego Domu Pobytu SENIOR+ w Sandomierzu są mieszkańcami różnych części miasta, do placówki docierają samodzielnie bądź w razie potrzeby mają zapewniony transport do i z placówki. W Dziennym Domu uczestnicy będą mieli zapewnione również usługi socjalne, w tym gorący posiłek dostarczany przez firmę zewnętrzną.
Zajęcia w Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Sandomierzu prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników.
Dane kontaktowe placówki:
Dzienny Dom Pobytu Senior+
ul. Baczyńskiego 2B
27-600 Sandomierza
tel. kontaktowy : 519 607 835
adres mail: ddp.sandomierz@gmail.com
Placówka prowadzi również stronę na portalu społecznościowym Facebook – pod nazwą: „Dzienny Dom Pobytu Sandomierz”, link do strony: Facebook DDP