Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu

Dzienny Dom Pobytu "Senior+"

Dzienny Dom Pobytu „Senior+” przeznaczony jest dla mieszkańców Gminy Sandomierz, nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 lat, którzy ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, szczególnie dla osób, które ze względu na swoją sytuację zdrowotną i rodzinną wymagają wsparcia w zakresie funkcjonowania, integracji oraz włączenia społecznego.

W pierwszej kolejności przyjmowane będą:

1) osoby samotne lub posiadające rodziny poza miejscem swojego zamieszkania,

2) zagrożone ubóstwem, bądź wykluczeniem społecznym (szczegółowe zasady przyjęcia i funkcjonowania Dziennego Domu Pobytu ‘Senior+” określone są w Regulaminie Organizacyjnym Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Sandomierzu, regulamin wraz załącznikami  dostępny w jest zakładce SENIOR+).

Dzienny Dom Pobytu „Senior+” znajduje się w Sandomierzu, przy ul. Baczyńskiego 2b, przeznaczony jest dla 14 seniorów. Dzienny Dom  funkcjonuje w dniach od poniedziałku do piątku w godz.7.00-15.00, z wyjątkiem sobót, niedziel i dni wolnych ustawowo.

 

AKTUALNOŚCI:

Otwarcie Dziennego Domu Pobytu "Senior+"

Utworzono dnia 24.01.2023

W dniu 20.01.2023r. miało miejsce otwarcie Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Sandomierzu. Placówka znajduje się przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2B, może z niej korzystać 14 osób w wieku powyżej 60. roku życia z terenu całego Sandomierza.

Na uroczyste otwarcie przybyła dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Kielcach Pani Ewa Kopolovets, która odczytała list od Wojewody Świętokrzyskiego Pana Zbigniewa Koniusza.

W czasie uroczystego otwarcia seniorzy zaprezentowali program artystyczny. Burmistrz Pan Marcin Marzec i Przewodniczący Rady Miasta Pan Wojciech Czerwiec wręczyli podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania placówki, w szczególności  dla Pani Kazimiery Bednarskiej i Pana Andrzeja Bolewskiego. Pomieszczenia poświęcił ksiądz Marek Flis, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. 

Atmosfera, która towarzyszyła podczas otwarcia była wyjątkowa, czuć było wzruszenie, radość i wdzięczność za powstanie placówki. Na zakończenie seniorka Janina poczęstowała zebranych gości chlebem, który został  specjalne upieczony na uroczyste otwarcie.

Dzienny dom Pobytu "Senior+"

Utworzono dnia 12.01.2023

Z radością informujemy, że już jesteśmy- Dzienny Dom Pobytu "Senior+"  funkcjonuje w Sandomierzu przy ul Baczyńskiego 2B, w godz. 7-15. Pierwsze chwile razem okazały się wyjątkowe, wszyscy byliśmy ciekawi siebie, było dużo śmiechu, nie zabrakło też powagi. Rozpiera nas energia i duma, że Seniorzy mają swoje miejsce, mają swój Dom!  

czytaj dalej na temat: Dzienny dom Pobytu "Senior+"

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny