Logo Ośrodka Pomocy Społecznej
Powróć do: INFORMACJE

Świadczenia wychowawcze

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu informuje, iż od 1 lutego 2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze na kolejne okresy świadczeniowe należy złożyć do ZUS.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można  złożyć tylko elektronicznie przez:

  • PUE ZUS
  • portal Emp@tia (link do strony zewnętrznej),
  • swój bank: Alior Bank S.A, Bank PKO BP, Bank Pocztowy S.A, BNP Paribas S.A, BPS S.A, Credit Agricole Bank Polska S.A., Getin Noble Bank S.A., ING Bank Śląski S.A, mBank S.A., Millennium S.A, Nest Bank S.A, PEKAO S.A., Santander, SGB-Bank S.A., SKOK Centrum, SKOK Chmielewskiego, SKOK Energia, Krakowska SKOK, SKOK Kwiatkowskiego, SKOK im. Powstańców Śląskich, SKOK Progres, Regionalna SKOK im. Św. Brata Alberta, SKOK Stefczyka, SKOK Szopienice, SKOK Unii Lubelskiej, SKOK Wisła, SKOK Ziemi Rybnickiej, SKOK Śląsk, SKOK Świdnik.

ZUS będzie rozpatrywał wnioski o świadczenie wychowawcze i będzie wypłacał świadczenie wychowawcze.

Więcej informacji można uzyskać na stronie :

ZUS

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze został złożony do 31 grudnia 2021 r. w gminie (za okres świadczeniowy, który trwał do 31 maja 2022 r.), prawo do świadczenia ustaliła gmina albo wojewoda, gdy do świadczenia miały zastosowanie  unijne przepisy o koordynacji systemów